Yüz Şişkinliği-Sıkılaştırma

ben yüzümdeki şişkinliklerden şikayetçiyim.uykusuz kaldıgım zamanlarda gözaltı ve  göz kapaklarım çok şişiyor.bu ay özellikle uykumu aldığım halde şişkinlikler her sabah yine var.kilo aldığımdan da olabilir mi bilmiyorum.yüz şişkinliğini indirecek kolay bulabileceğim bir karışım varsa öğrenmek istedim.

Öncelikle şişkinliği giderip sonra cildi sıkılaştırıcı önlemler alın. Bunun için rezene maskesini cildinizin durumuna göre haftada bir ya da iki kez deneyin.
20 gr rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatıp süzün. 3 çorba kaşığı rezene suyuna 1 yumurta sarısı ve ayrı bir yerde kar halinde çırpılmış 1 yumurta akı ilave edip karıştırın. Yüz ve boynunuza sürüp 15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp kurulayın.
yalnız uykusuz kalmadıgınız zamanlarda da yüzünzün şişmesi başka bir saglık probleminden olabilir.bence önce bir hekim tarafından muayene olun.
Sıkılaştırma (Lifting)
İlerleyen yaş ya da hızlı kilo alıp verme gibi sorunlar da cildin esnekleğini yitirerek sarkmasına yol açıyor. Acil olarak cildinizi sıkılaştırmazsanız sarkma artacaktır.
2 yumurta akını 1 çorba kaşığı tozşekerle kar halinde çırpın. Hazırladığınız bu merengi temizlenmiş cildinize pamukla masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !